Ήταν 19 Φλεβάρη του 1954 όταν ήρθε στην ζωή ένας άνθρωπος, ο οποίος θα ξεχώριζε αργότερα ως μια από τις πιο ξεχωριστές προσωπικότητες στην..

«Τhe Doors»: Τζέιμς Ντάγκλας Μόρισον..

Ο Τζέιμς Ντάγκλας Μόρισον υπήρξε ένας από τους πιο χαρισματικούς πρεσβευτές της ροκ μουσικής. Τα τραγούδια του με τη θρυλική μπάντα «The Doors» έχουν..

16 Ιουνίου 1974 ΠΑΟΚ Κυπελλούχος Ελλάδος..

Στις 16 Ιουνίου 1974 ο ΠΑΟΚ στέφθηκε Κυπελλούχος Ελλάδος νικώντας σε έναν συγκλονιστικό τελικό τον Ολυμπιακό, στο ..

1o Basketball Christmas Tournament...

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το PAOK Women’s Basketball Aacademy διοργανώνουν για πρώτη φορά Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Μπάσκετ Κορασίδων-Παγκορασίδων με..

Γιαννάκης Μήλιος το ΠΑΟΚτσάκι με την αγνή και μεγάλη καρδιά..

Ο Λουκάς Μήλιος, πατέρας του γνωστού οπαδού του ΠΑΟΚ, Γιαννάκη σε μια συγκινητική εξομολόγηση: «Ο Γιαννάκης..

ΠΑΟΚ Gallery.....

Μια εικόνα - Μια ιστορία # Μια Πόλη - Μια Ομάδα (Ανανέωση κατά τακτικά χρονικά διαστήματα)

"Η δήλωση της ημέρας"

Ράζβαν Λουτσέσκου   (13/12):

«Δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Παίξαμε πολύ άσχημα, χάσαμε την αυτοσυγκέντρωσή μας. Δεχτήκαμε το γκολ, χάσαμε το μυαλό μας, τις θέσεις μας στο γήπεδο και ήρθε αυτό το κακό πρώτο ημίχρονο. Είχαμε θέληση για την πρόκριση. Αυτό το παιχνίδι περιγράφει την κατάσταση του ομίλου, λάθος προσέγγιση και κακή ψυχολογία κάθε φορά που δεχόμασταν γκολ. Παίζαμε ξέροντας πως η πρόκριση δεν κρίνονταν απόλυτα από εμάς» (Κλικ)

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 22/5: Π.Α.Ο.Κ. - Αμαζόνες Δράμας 2 - 0 (4ο ντάμπλ 5ο Κύπελλο)

Πανάξια νταμπλούχες… Μετά το πρωτάθλημα δικό τους και το Κύπελλο ποδοσφαίρου γυναικών! Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0 των Αμαζόνων Δράμας στον τελικό της διοργάνωσης το απόγευμα της Κυριακής (22/5) στο ενωσιακό γήπεδο της Χαλκίδας.Τα κορίτσια του Αλέξανδρου Κατηκαρίδη ήταν ανώτερα σε όλη τη διάρκεια του 90λεπτου και πήραν δίκαια το τρόπαιο σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο.Το σκορ άνοιξε στο 13’ η Ντιμιτρίγεβιτς με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από ατομική προσπάθεια, ενώ το 0-2 (αφού τυπικά γηπεδούχες ήταν οι Δραμινές) έγραψε στο 82’ με σουτ η Μάρκου.

Οι ασπρόμαυρες είχαν την κατοχή και θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλα γκολ με κορυφαία ευκαιρία το χαμένο τετ α τετ της Γεωργίου στο 31’, που απέκρουσε σωτήρια η γκολκίπερ των Αμαζόνων Κισούδη.
 Από την πλευρά τους οι ηττημένες με σφιχτή άμυνα επιχείρησαν να κρατήσουν μακριά τις Θεσσαλονικιές από την περιοχή τους, αλλά στην πραγματικότητα απλά κατάφεραν να περιορίσουν την επιθετικότητα τους μένοντας μέσα στο ματς μέχρι την επίτευξη του δεύτερου τέρματος…
Αυτό ήταν το τέταρτο νταμπλ στην ιστορία της γυναικείας ομάδας του ΠΑΟΚ στο ποδόσφαιρο μετά από αυτά που προηγήθηκαν το 2002, το 2013 και το 2015.

ΠΑΟΚ: Πελετίδου- Δημητρίου, Πελεκούδα, Βλασιάδου, Χατζηγιαννίδου, Γεωργίου, Μάρκου 91' Ε. Γιάννου), Κακαμπούκη, Παντελιάδου (93' Σακελλάρη), Ντιμιτρίγεβιτς, Μπράμε (78' Δ. Γιάννου).
ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: Κισσούδη-Καλαϊτζή, Καραπέτσα (83' Γιαμαλή), Γρηγορίου, Μπιρτόϊου (93' Σωμάδη), Κεραμιδά (65' Μαλισιώρα), Ζήγρα, Κοτσάκη, Φωτιάδου, Μήτκου, Παπαδοπούλου, Κοκοβιάδου. ΠΗΓΗ