Κωλόγαυροι δεν ήρθαμε με άδεια χέρια,σας φέραμε μεζεδάκι το κυρίως πιάτο στην ΤΟΥΜΠΑ

ΤΟ ΓΚΟΛ - ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΒΙΕΡΙΝΙΑ ΕΔΩ

Σσσσσσσ.......Γ@μάει ο Βορράς

ΔΗΛΩΣΕΙΣ - ΦΑΣΕΙΣ - VIDEO - ΚΑΙ Ο ΑΡΑΒΑΣ ΣΠΙΚΕΡ!!

ΜΑΚΗΣ ΧΑΒΟΣ:Δεν του είπα τίποτα κακό, δεν ξέρω γιατί με απέβαλλε, ενώ πρόσθεσε ότιτο μόνο που του είπα ήταν βγάλε με δεν έκανα τίποτα.
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ: Είδαμε ένα παιχνίδι με πάθος και ένταση. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με σωστή αμυντική λειτουργία από τον ΠΑΟΚ και με αντεπιθέσεις. Δυστυχώς στο τέλος του πρώτου μέρους δεχθήκαμε ένα γκολ από στημένη φάση. Αυτά συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο. Στο δεύτερο μέρος υπήρχε ένα κομμάτι όπου ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος. Στόχος μας ήταν να πετύχουμε ένα γκολ, κάτι που πετύχαμε. Τα παιδιά που ξεκίνησαν και εκείνα που μπήκαν ως αλλαγή έκαναν ότι έπρεπε για να κρατήσουμε το σκορ. Υπάρχει το δεύτερο παιχνίδι", τόνισε ο κ. Μιχαηλίδης
Για την αποβολή του Χάβου:"Αυτό που ρώτησα κι εγώ τον τέταρτο, είναι πως θα αιτιολογήσει την αποβολή. Ο κ. Χάβος δεν είπε τίποτα. Για μία φάση μίλησε με το σώμα και όχι λεκτικά. Απορώ τι θα γράψει ο τέταρτος γι αυτή την αποβολή".Αν ο ΠΑΟΚ είναι πλέον φαβορί: "Η λέξη φαβορί σε παιχνίδια ΠΑΟΚ - Ολυμπιακού δεν αρμόζει. Έχουμε πλεονέκτημα, επειδή θα παίξουμε στην έδρα μας, μπροστά στον κόσμο μας, αλλά τίποτα δεν έχει τελειώσει".

Τι είπε ο Χάβος στο ημίχρονο:
"Στο ημίχρονο ο κ. Χάβος ζήτησε να διατηρήσουν την ψυχραιμία τους. Αυτό έκαναν τα παιδιά στο δεύτερο ημίχρονο".

Για την ένταση των παικτών του ΠΑΟΚ:
"Η ένταση υπήρχε και από τις δύο πλευρές. Δείτε τη φάση του Σαλπιγγίδη και πείτε μου αν ισχύει αυτό".

Για την κούραση στα τελευταία λεπτά:
"Είναι γνωστό ότι ο ΠΑΟΚ έχει δώσει πάνω από τριάντα παιχνίδια. Είναι φανερό ότι οι παίκτες οι δικοί μας έχουν δεχθεί μεγαλύτερη επιβάρυνση από εκείνους του Ολυμπιακού. Έχουμε μία δύσκολη σειρά αγώνων και αυτό είναι ένα πρόβλημα. Προσπαθούμε να κάνουμε ότι είναι δυνατόν για να είναι οι παίκτες στην καλύτερη δυνατή κατάσταση".

ΤΣΙΡΙΛΟ:
Είναι μία φάση που έχουμε δουλέψει πολλές φορές στην προπόνηση. Είδα ότι η άμυνα του Ολυμπιακού ήταν πολύ ψηλά, έκανα την μπαλιά και ο Αντελίνο έκανε το γκολ. Το είχα δει και άλλες φορές, απλά τότε μπορούσα να το κάνω και το έκανα. Έχουμε πολλά παράπονα από τους διαιτητές. Δεν δόθηκαν φάουλ που μας έγιναν και γενικά έχουμε παράπονα από τη διαιτησία του σημερινού αγώνα.

ΜΠΑΛΑΦΑΣ:
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα. Εχουμε ακόμα ένα παιχνίδι στην έδρα μας. Σίγουρα ήταν δύσκολο να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα. Πάντα υπάρχει δυσκολία σε ένα τέτοιο γήπεδο. Είναι πολύ σημαντικό για εμάς το ότι πήραμε αποτέλεσμα. Ακόμα όμως δεν έχουμε πετύχει τίποτα. Αυτό που θέλουμε τώρα είναι να έχουμε ανάλογη συνέχεια στο παιχνίδι της Τούμπας» είπε ο Μπαλάφας.

ΒΑΛΒΕΡΔΕ:"Θα πάμε στην Τούμπα για τη νίκη"....(θα 'ρθείτε  στην ΤΟΥΜΠΑ να μας κλάσετε τα ...φρύδια.)

Π.Α.Ο.Κ. (Μάκης Χάβος): Χαλκιάς, Λίνο, Τσιρίλο, Κοντρέρας, Σνάουτσνερ, Τσουκαλάς, Πάμπλο Γκαρσία, Ίβιτς (74΄Μουσλίμοβιτς), Βιεϊρίνια, Φωτάκης (82' Κουτσιανικούλης), Σαλπιγγίδης (86' Μπαλάφας).
Στον πάγκο: Κρέσιτς, Μπαλάφας, Μουσλίμοβιτς, Κουτσιανικούλης, Πετρίσεβιτς, Σταφυλίδης, Σαβίνι.

7' Ο Σαλπιγγίδης πήγε να διαμαρτυρηθεί στον πρώτο βοηθό και ένα αντικείμενο που εκτοξεύτηκε από την εξέδρα πέτυχε τον τελευταίο στο κεφάλι.
19' Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, σουτ του Φωτάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα μακριά από το δεξί δοκάρι
24' Αποβλήθηκε ο Μάκης Χάβος από τον πάγκο του ΠΑΟΚ
26' Σουτ στην κίνηση του Σαλπιγγίδη λίγο πίσω από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Νικοπολίδης έδιωξε σε κόρνερ
26' Ο Πάμπλο Γκαρσία εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα κατευθυνόταν προς τα δίχτυα, αλλά ο Νικοπολίδης έκανε ένα βήμα πίσω και πάνω στη γραμμή έδιωξε δύσκολα
31' Κίτρινη στον Φωτάκη για χέρι
Ενταση στη φυσούνα όταν οι παίκτες των δύο ομάδων κατευθυνόταν προς τα αποδυτήρια
62' Σουτ Τσουκαλά έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Νικοπολίδη
73' Κίτρινη στον Κοντρέρας για φάουλ στον Μιραλάς
82' Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Φωτάκη
82' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο Τσιρίλο πίσω από τη μεσαία γραμμή εκτέλεσε το φάουλ, ο Βιεϊρίνια έφυγε στην πλάτης της άμυνας και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
86' Ο Μπαλάφας στη θέση του Σαλπιγγίδη