Γήπεδο Τούμπας

Η Ιστορία του Ναού..

Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2011

Αερωπός Εδεσσας-ΠΑΟΚ 23-25 Υετίων:Nίκες μέχρι τα Χριστούγεννα για να καταφέρουμε να επανέλθουμε στους στόχους μας

Μεγάλη νίκη και μεγάλη ανατροπή της ομάδας μας στο κατάμεστο κλειστό της Έδεσσας  απέναντι στον Αερωπό με σκορ 25-23.Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με ένα σερί 5-0 στα τελευταία 6 λεπτά μετατρέποντας το 23-20 (54') σε 20-25.Να σημειώσουμε ότι ο ΠΑΟΚ δεν είχε στην διάθεση του λόγω τραυματισμών τους Κνέζεβιτς, Πίτσιο και Σεβαστίδη.Το κλου του παιχνιδιού ο τραυματισμός του διαιτητή (διάστρεμμα) Πατιό στο 45° λεπτό  με αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας για 15 λεπτά.

ΠΗΡΕ ΠΡΟΣ Η ΜΗΧΑΝΗ.....
Στέλιος Υετίων: Δείξαμε χαρακτήρα. Ηταν μια πολύ σημαντική νίκη για εμάς. Θέλουμε νίκες μέχρι τα Χριστούγεννα για να καταφέρουμε να επανέλθουμε στους στόχους μας

Τα δεκάλεπτα: 4-4, 8-9, 12-12, 15-17, 20-18, 23-25 # Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 2/4 - 2/4.

Π.Α.Ο.Κ. (Στέλιος Υετίων): Ζάγκας, Παλάσκας 3, Γουργούμης, Σαουλίδης, Κοκκώνης 4, Πετρίδης 2, Ανγκελόφσκι 4, Τσακίρης 3, Τσίλης, Τάτσης 3, Κεσίδης 1, Αποστολίδης Π. 1, Αποστολίδης Β. Ιωαννίδης 4.

ΑΕΡΩΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Μίλτσεφ, Τζουβάρας Π. 3 , Κυριακού, Γιόσμου 3, Μισαηλίδης 2, Κράλλης Χ., Τσάτσος 6, Τζουβάρας Θ., Κότσιφας, Τσάπας, Αρβανιτίδης 3, Μούσιος 6, Κράλλης Ι.